Aktualności

Dziecko najlepiej rozwija się wśród zwierząt.

Jak podają statystyki, większość ludzi ma w domu swojego ukochanego pupila. Kogoś, kto na nich czeka, kiedy wracają po długim dniu w pracy. Wiernego przyjaciela, cieszącego się na sam widok ich właściciela i czekającego z utęsknieniem na wieczorny spacer. Każdy czworonóg potrafi obdarzyć swojego ludzkiego kompana wielkim uczuciem. Co jednak w sytuacji, kiedy w naszym domu pojawia się dziecko? Czy na wieść o nowym członku rodziny jesteśmy uradowani, czy raczej pełni obaw, jak zareaguje nasz pies czy kot na nowego towarzysza? Zastanówmy się wspólnie.

Przyjście na świat długo oczekiwanego dziecka sprawia, że nasze życie wywraca się do góry nogami. Mimo długiego czasu oczekiwania i solidnych przygotować nie jesteśmy w stanie przewidzieć każdej sytuacji. Także nasze zwierzęta domowe wymagają odpowiedniego przygotowania na kolejną osobę w rodzinie. Nie należy lekceważyć uczuć pupili i obawiać się ich agresji względem najmłodszej pociechy, bowiem unikając spotkania psa z naszym dzieckiem sprawiamy, że zwierzęta nie są świadome nowej sytuacji, a co za tym idzie, nie możemy przewidzieć ich zachowania. W momencie urządzania pokoju dziecięcego pozwólmy naszym futerkowym przyjaciołom obwąchać nowe przedmioty, przyzwyczaić się do grzechotek i pieluszek tetrowych a zniwelujemy ryzyko agresji i nieprzewidzianych zachowań.

Dziecko najlepiej rozwija się wśród zwierząt. Widząc jak szybko pies czy kot porusza się na czterech łapach, nasz mały brzdąc równie szybko zaczynie raczkować. U najmłodszych kontakt ze zwierzętami buduje empatię, oraz pozwala zrozumieć, że otaczające go zwierzęta, ani ludzie nie znikają na zawsze, kiedy opuszczą dane pomieszczenie. Pozwalając na kontakt naszych pociech ze zwierzętami także budujemy odporność, o którą przecież powinniśmy dbać już od pierwszych dni życia.

Podsumowując. Jeśli znajdujemy się przed nowym etapem życia, w którym ma być obecne nasze nowo narodzone dziecko, to nie bójmy się kontaktu z naszymi domowymi zwierzętami. Przecież w momencie, kiedy nasi futerkowi przyjaciele dołączali do naszej rodziny, także byli mali i przestraszeni. Teraz poznając nowego człowieka, który będzie z nimi dzielił dach, na pewno otoczą go swoją opieką, a także instynktem, który może zaowocować przyjaźnią na długie lata.

Rasy psów dla całej rodziny.

Pies to wspaniały przyjaciel oraz członek rodziny, którego obecność każdemu z nas może sprawić wiele radości. Warto jednak pamiętać, że nie każdy pies dobrze czuje się w domu, nie każdy lubi towarzystwo dzieci lub większej liczby osób. Jakie rasy psów mogą stać się sojusznikami całej rodziny?

Labrador Retriver to rasa idealna dla tych, którzy myślą o psie jako o przyjacielu dla swego dziecka. Labradory wyróżniają się spokojem i cierpliwością, zatem nawet małe dzieci mogą się przy nich czuć bezpiecznie. Cierpliwością i łagodnością wykazują się też Golden Retrivery – psy idealne dla aktywnych rodzin, które chętnie spędzają wolny czas na spacerach lub dalekich wycieczkach. Spaniele będą wspaniałymi towarzyszami zabaw, z kolei mądrością i odwaga mogą urzec każdego owczarki australijskie. Te piękne psy również bardzo chętnie spacerują, sprawdzą się zatem jako wspaniałe towarzystwo podczas rodzinnych wędrówek.

Bez względu na to, na jaką rasę psa postawimy, musimy pamiętać o jednym – pies to nie zabawka. Wybierając towarzysza dla siebie i swych dzieci pamiętajmy o tym, że to zobowiązanie na wiele lat. To również wspaniała przyjaźń, którą warto pielęgnować.

4 pażdziernika Światowy Dzień Zwierząt.

Zwierzęta nie martwią się sprawami doczesnymi ciesząc się tym, co tu i teraz. Są radosne i szczere. Wdzięczne, że miska została napełniona, że opiekun zabrał je na spacer. Nie oceniają, nie komentują naszych decyzji, są z nami w każdej dobrej i złej chwili. Duże czy małe, niezależnie od wieku, rasy czy gatunku, darzą nas zawsze szczerym uczuciem.

Pies

Nawierniejszy przyjaciel człowieka.

Kot

Lubi chodzić własnymi ścieżkami.

Kochajmy wszystkie zwierzęta

Wrażliwość na piękno.

Kleszczowe ABC

Pierwsze tegoroczne kleszcze pojawiły się już w lutym, pomimo stosunkowo niskich temperatur.
Przez ostatnie lata obserwujemy z niepokojem zastraszająco rosnącą populację tych niebezpiecznych zarówno dla nas jak i naszych podopiecznych pajęczaków.

Kiedy i dlaczego kleszcz stanowi zagrożenie?

Od momentu wpicia się, pasożyt przez najbliższe 24 godziny zajmuje się jedynie zaspakajaniem swojego apetytu i w tym czasie, bez interwencji z zewnątrz, nie stanowi realnego zagrożenia dla naszych pupili.
Po dobie zajadania się krwią nosiciela kleszcz defekując do organizmu może stać się transmiterem niebezpiecznych chorób.

W jaki sposób zabezpieczyć swojego czworonoga?

Niektóre z dostępnych na rynku produktów mogą wywoływać u psa reakcje alergiczne, w związku z czym powinniśmy szczególnie uważać i preparaty dobierać osobiście według potrzeb danego pacjenta. PREPARATY SPOT-ON polecane głównie dla pacjentów, którzy nie przepadają za wodnymi igraszkami. W większości przypadków okres ochronny obejmuje do 4 tygodni od momentu aplikacji. Pamiętaj aby nie kąpać zwierzęcia 3 dni przed ani po zakropleniu preparatu. Działanie uaktywnia się po 24godz od aplikacji. SPRAYE sprawdzają się doskonale u małych oraz młodych zwierząt. Są bezpieczne w stosowaniu już od 6tego tygodnia życia. Okres ochrony wynosi z reguły 3-4 tygodnie. Nie kąpiemy zwierzęcia 3 dni przed ani po zakropleniu preparatu. Działanie uaktywnia się po 24godz od aplikacji. OBROŻE PRZECIWPASOŻYTNICZE. Idealny wybór dla długoterminowego zabezpieczenia psów i kotów. Dla podróżników, ogrodowych polegiwaczy i pływaków. Przed zakupem dopytaj, czy proponowany produkt jest wodoodporny. Obroże można stosować już od 8 tygodnia życia. W zależności od produktu długość zabezpieczenia waha się między 4-8 miesięcy. Działanie po 24-48 godzinach od założenia. BARDZO WAŻNE by założyć obrożę zgodnie z instrukcjami, gdyż nieodpowiednie użycie produktu może osłabić a nawet zniwelować jego użyteczność. TABLETKI. W przypadku zwierząt bardzo aktywnych, lubiących wodę, nie tolerujących obróż. Forma ochronna o przedłużonym działaniu. Dobry wybór dla psów, u których występują reakcje alergiczne. Od ukończenia 8 tygodni życia, powyżej 2kg masy ciała. Działanie już od 12 godz po aplikacji. Po połknięciu substancja czynna dostaje się do krwi i osocza, dzięki którym dociera do skóry psa; Niektóre preparaty posiadają dodatkowo działanie odrobaczające.

Stało się, mamy kleszcza. Jak bezpiecznie go usunąć?

Przede wszystkim należy zająć się tym bezzwłocznie. Do usuwania kleszczy pomocą służy nam szereg pomocnych akcesoriów typu kleszczołapki do zakupu u lekarzy weterynarii czy w sklepach zoologicznych.

1. Złap pasożyta lokalizujac się pomiędzy skórą podopiecznego a pajęczakiem.
2. Przekręć w dowolnym kierunku.
3. Na zasadzie łomu "wyważ" kleszcza.

W miejscu, z którego usunęliśmy pasożyta może pojawić się odczyn w postaci podskórnego zgrubienia, zaczerwienienia czy wysięku.

Jeśli cokolwiek Cię zaniepokoi, zapraszamy!

Jesteśmy w przychodni dla Ciebie i Twoich podopiecznych, chętnie służąc fachową pomocą.

KONTAKT

  Tel. kom. 607 361 734
  (w nagłych wypadkach całodobowo)
  tel. 17 863 64 25
  Godziny otwarcia:
  Poniedziałek - piątek: 09:00 - 20:00
  Sobota: 09:00 - 13:00
  Niedziela: 10:00 - 12:00